Spolek pro kouzlo experimentu

Žádná věda z.s je spolek pro realizaci experimentů na pomezí vědy, umění a zábavy. Od roku 2012 fungujeme jako kreativní jádro, které generuje nápady na neotřelé vědecké pokusy se zapojením veřejnosti. Pár takových hravých kousků jsme již uskutečnili. Ukázalo se při tom, že netradiční a esteticky zajímavý experiment dokáže výborně vzdělávat a má moc spojovat různé světy více než cokoli jiného.

Jak vzniká kouzlo experimentu?

Členové spolku Žádná věda:

Petr Bakoš

Nezávislý designer s mnohaletou zkušeností ve vedení produkční společnosti. Zná materiály i výrobní postupy, je tvůrcem vizuálního stylu experimentů. Více o jeho světě se dozvíte zde.

Tomáš Bílek

Specialista na video streaming ze společnosti NetRex s dlouholetou zkušeností s technologickými výzvami všeho druhu.

Denisa Kera

Světoobčanka, filosofka a designerka, která se zkoumá komunity otevřených dílen (hackerspaces, makerspaces, DYI) a ráda zapojuje veřejnost do tvořivé vědy.

Petr Kospach

Elektromechanik schopný sestavit libovolný přístroj, nadšený radioamatér a komunitní hledač meteorologických sond.

Jan Kužník

Šéfredaktor populárního magazínu Technet.cz, mistr pronikavé online komunikace a přirozený fanoušek dobrých nápadů v oblasti technologií a vědy. 

Ivan Miller

Ve své inženýrské praxi se zabýval konstrukcí laboratorních přístrojů a měřením fyzikálních veličin, nyní  expert v oblasti kvality firemních procesů a ve volném čase neformální popularizátor vědy. 

Ivan Sobička

PR konzultant v oblasti komunikace technologických značek. Rád vítá na půdě Žádné vědy nové lidi a jejich světy, připravuje texty a sdílí inteligentní témata.

Martin Šturm

Motor unikátního studentského kroužku Laborky při Gymnáziu Slaný, který má v produkci zábavných vědeckých pokusů skutečně bohatou zkušenost. 

Jiří Zemánek

Vědec působící na katedře řídicí techniky FEL ČVUT, tvůrce vzdělávacích a jinak zábavných přístrojů a velký promotér komunity makerů.


Kontaktní údaje

Žádná věda z.s., Janáčkovo nábřeží 139/57, Praha 5, 150 00, IČO: 22707883

Bankovní spojení: 11236/5500 

Předseda spolku: Ivan Sobička, mobil 604 166 751, e-mail: sobicka@zadnaveda.cz